80's Hits

Johnny Marr laat gitaar weer spreken op ‘It’s Time’

today31/08/2026

Achtergrond

Johnny Marr is terug met nieuw solowerk. De gitarist heeft ‘It’s Time’ uitgebracht als nieuwste voorproefje van The Age Of Everything, het album dat op 2 oktober 2026 verschijnt via BMG. [SRC-OFFICIAL-1; SRC-MUSICRADAR-1]

Voor TEAM FM zit de haak meteen in het tijdloze karakter van Marrs muzikale identiteit. Hij werd in de jaren 80 bekend als gitarist en songwriter van The Smiths, waar hij samen met Morrissey deel uitmaakte van het centrale schrijversduo. [SRC-UMPG-1] Ruim vier decennia later laat hij met een nieuwe soloplaat horen dat zijn naam niet alleen bij nostalgie hoort, maar ook bij een artiest die vooruit blijft bewegen.

The Age Of Everything wordt zijn vijfde volledige studioalbum onder eigen naam. Volgens de informatie in Marrs officiële winkel is de plaat geschreven in Londen, op tournee verder ontwikkeld aan de oostkust van Noord-Amerika en opgenomen in Manchester. De aangekondigde tracklist telt tien nummers; ‘It’s Time’ staat als derde track vermeld. [SRC-OFFICIAL-1]

Dat maakt de single een interessante keuze als visitekaartje. Niet omdat Marr zijn verleden hoeft te herhalen, maar juist omdat zijn gitaarbenadering nog altijd een onmiddellijk herkenbaar vertrekpunt vormt voor liefhebbers van Britse gitaarpop. De nieuwe release nodigt uit om de lijn door te trekken van de klassieke TEAM FM-jaren 80 naar het werk dat hij nu maakt.

Ook inhoudelijk kiest Marr volgens muzieknieuwssite MusicRadar niet voor vrijblijvendheid: rond ‘It’s Time’ koppelt hij de energie van de muziek aan een houding tegen cynisme en corruptie. [SRC-MUSICRADAR-1] Daarmee krijgt de song een eigentijdse lading, zonder dat de focus hoeft weg te schuiven van waar Marr al jaren om bekendstaat: melodie, beweging en gitaarpartijen die een nummer richting geven.

De countdown loopt dus naar vrijdag 2 oktober. Tot die tijd is ‘It’s Time’ een frisse aanleiding om op TEAM FM niet alleen terug te grijpen naar de jaren 80, maar ook te luisteren naar hoe een bepalende gitarist uit die periode zijn verhaal in 2026 vervolgt. [SRC-OFFICIAL-1; SRC-ROLLINGSTONE-1]

Geschreven door TEAM FM Redactie